Şehirlerarası Nakliyat

Şehirlerarası nakliyat işleri büyük özen ve itina gerektiren hizmetlerdir. Bu işlemde düzenli bir plan ve proje uygulanmadığı zaman çok sorunlar yaşatacak bir durumu da beraberinde getirebilecektir. Bu işlerde hem fiziksel hem de ruhsal anlamda yorulmanız ile taşıma işleri oldukça güç ve stresli bir hal alacaktır. Bu gibi sorunların yaşanmaması için bir taşınma planı hazırlamanız doğru olacaktır.

Bu anlamda hazırlanacak olan plan doğrultusunda dikkat edilmesi gereken konu,  aradığınız özellikte bir firma ile çalışmanız gerekeceği konusudur. Bu konuda iyi bir nakliye firması tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Daha Önce Firma ile Çalışmış Kişilerin Yorumları Göz Önünde Bulundurulmalıdır

İlk başta yapacağınız şey şehirlerarası nakliyat firmasından hizmet almış olan kullanıcı yorumlarına göz atmanız olacaktır. Bu yorumlarda kullanıcıların firmadan ne kadar memnun kaldığı ya da kalmadığı gibi bilgiler firma hakkında bir fikir sahibi yapacaktır. Bunun yanında tercih ettiğiniz nakliye firması ile mutlaka karşı karşıya bir konuşma yapmanız gerekir. Bu anlamda yalnızca telefon ile kesin bir fiyat bilgisi veren firmalardan hizmet almamanız gerekir.

Nakliye firmasının kesin bir fiyat belirlemesi için bu firmadan bir çalışanın evinize gelip kişilerin eşyalarınızı belirlemesi gerekir. Nakliye firması ilk başta nakliye edilmek istenen eşyalarınızı görür ve buna göre bir fiyat belirlemesi yapar. Bu konuda evinize göndereceğimiz ekspertiz ile eşya belirlemesi yaptıktan sonra fiyat belirlemesi yapmaktayız.

Sözleşme Yaparak Hizmet Vermekteyiz

Bu konuda tercih edeceğiniz nakliyat firması ile bir sözleşme hazırlamanız gerekir. Belirtilmesi gereken konular bu sözleşmede yer almalıdır. Bu sözleşmeye nakliye için kullanılacak olan aracın plakası da yazılmalı ve firma görevlisi bu sözleşmeyi imzalamalıdır. Şehirlerarası nakliyat işleminde, eşyaların belirlenen zamanda yerine ulaşması için de madde eklenmelidir. Hizmet alacağınız nakliyat firmasından beklenti ve arzu ettikleriniz konuları ayrı ayrı konuşmalısınız. Bu anlamda nakliye esnasında herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamanız için tüm ayrıntılar belirlenerek ifade edilmelidir.

Firmamız İle Çalıştığınız Takdirde

Kaliteli firmalar, şehirlerarası nakliyat hizmeti verirken çok dikkatli olurlar. Eşyaların paketlenmesinden eşyaların varacağı yere kadar her ayrıntı hesaplanarak hareket edilmelidir. Firmamız bu hizmeti sunarken ilk başta evinize bir ekspertiz gelerek,, eşyalarınızın  belirlemesini yapar. Yapılacak olan bu işlem ile nakliye işinin ne kadar fiyata taşınacağı belirlenmiş olur. Daha sonra eve gelen görevliler eşyalarınızın paketlenmesi, araca taşınması ve yeni adreslerine ulaşmalarını sağlarlar.

Bu anlamda deneyimli elemanlarımız, kırılacak, çizilecek ya da ezilecek olan eşyalarınızın yol boyunca herhangi bir zarar görmemesi için özel ambalaj paketleriyle güzel şekilde sararlar. Bu konuda oldukça titiz davranan uzman ekibimiz, gerçekleştirdikleri özenli ambalaj ile kusursuz taşımacılık sağlamış oluyoruz.

Araca Taşınma İşlemi

Eşyaların özenle paketlemesi yapıldıktan sonra nakliye aracına taşınma işlemi yapılır. Eşyalarınız araca taşınırken plan içerisinde yerleştirilmesi yapılır, kırılacak ya da ezilecek olan eşyalarınızın üst tarafa doğru yerleştirilmesi yapılır. Nakliye aracımız ise temiz, havalı ve yeterli büyüklüktedir. Eşyalarınız düzenli şekilde araca konduktan sonra yol esnasında eşyalarınızın zarar görmeden taşınma işlemi yapılır.

Taşıma işlemi şehirlerarası bir hizmet olduğu için bu konuda çok dikkatli olmak gerekir. Yol boyunca eşyalarınızın zarar görmeden yeni yerlerine ulaşması çok önemlidir. Bu sebeple eşyalar çok iyi korunmalıdır. Daha sonra eşyalarınız yeni adreslerine yine aynı itina ile hareket ederek taşınması sağlanır. Demontesi yapılacak olan eşyalar takılır ve isteğiniz doğrultusunda yeni yerlerine konur.

Bütün bu işlemlerin kusursuz gerçekleşmesi için mutlaka alanında uzman kişi ya da kuruluşlardan yardım almanız gerekir. Şehirlerarası taşımacılık gibi önemli bir konuda asla belgesiz ve deneyimsiz bir firma ile çalışmamanız gerekir.

Ara